ERKEN HABER - Twitter ve TikTok gibi sosyal medya platformlarına Türkiye çapında erişim kısıtlaması yaşandı. Depremin ilk gününden bu yana başkanı olduğu AHBAP Derneği ile birlikte bölgede yardım çalışmalarını sürdüren Haluk Levent de çalışmaları duyurmak ve yönlendirmek için Twitter'ı sık sık kullanıyor. Yaşanan erişim sorununun ardından ise yetkililere seslenen Levent, "Twitter neden açık olmalı biliyor musunuz ey yetkililer!" diyerek bir yardım paylaşımının etkileşim sayısını gösterdi.

Şahan Gökbakar’dan YSK’ya karpuz göndermesi Şahan Gökbakar’dan YSK’ya karpuz göndermesi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Haluk Levent ve AHBAP Derneği afet bölgelerinde yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Ünlü sanatçı deprem için yardım çağrılarını ve organizasyonlarını da Twitter'dan sık sık paylaşıyor. Levent, Türkiye genelinde Twitter'ın kısıtlamasına "Eee ne yapacağız şimdi? Kime duyuracağız organizasyonları?" sözleriyle tepki gösterdi.

haluk22

"NE CANLAR KURTARDI"

Haluk Levent Twitter'daki "Bizlere ilettiğiniz ihbarları tek tek not edip ilgili şehirlerimize bildiriyoruz. Yakınlarına ulaşamayanlar bu twitin altında toplansın. Bizler de istatistik tutalım" paylaşımının etkileşim sayısını paylaştı. Levent paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Twitter neden açık olmalı biliyor musunuz ey yetkililer!