"Kadınlara iş vaadi" gerekçesiyle cinsel ilişkiye girdiği iddia edilen Gıyas Güven hakkında "şikayetçi olmadığı" için dava açılmadı.

ERKEN HABER - Ağrı İŞKUR İl Müdürü Gıyas Güven, bir araçta kadınlarla cinsel ilişkiye girdiğinin görüntü ve fotoğraflarının ortaya çıkmasının ardından gündemdeki yerini koruyor.

Araba içerisinde kadınlarla cinsel ilişki anında çekilen görüntü ve fotoğrafların medyada yayınlanmasının ardından Gıyas Güven, Ağrı İŞKUR Müdürlüğü görevinden uzaklaştırıldı.

Bu uzaklaştırma, Türkiye İŞKUR tarafından kurum içerisinde yürütülen soruşturma kapsamında gerçekleştirildi. Ancak, görev yaptığı makamını kullanarak kendisine menfaat sağladığı gerekçesiyle hakkında herhangi bir dava açılmadı.

Gıyas Güven-1

ŞİKAYETÇİ OLMADILAR

Ağrı İŞKUR Müdürlüğü görevinden alınan Gıyas Güven hakkında ilişkiye girdiği kadınlardan herhangi biri şikayetçi olmadı.

Bu gerekçeyle Gıyas Güven hakkında herhangi bir soruşturma başlatılmadığı öğrenildi.

Gıyas Güven hakkında adli soruşturma başlatılması için mağdur olan veya ilişkiye girdiği kadınlardan herhangi birinin suç duyurusunda bulunması gerekiyordu.

Türkiye İŞKUR ise kendi iç hukuku gereği iş akdini feshetmesine rağmen Savcılığa herhangi bir suç duyurusunda bulunmuş değil.

Olay anında herhangi bir polis kaydı ve tutanağı bulunmadığı için de kamu davası açılmış değil.

Gıyas Güven3

MUHAFAZAKAR CAMİADAN

Ağrı'nın küçük bir il olması nedeniyle başta kurum amirleri ve memurları olmak üzere, hemen herkes birbirini tanıyor,bir şekilde tanışıklığı bulunuyor.

İmam Hatip Lisesi mezunu Gıyas Güven de Ağrı'da mahafazakar camidan olduğu bilinen, namazlarını sürekli kılan, ırz düşmanlığı yapmayacak bir kişi olarak biliniyor.

Öğrencilik yıllarında cemaat yurtlarında da kaldığı bilinen Gıyas Güven'in ortaya çıkan görüntüleri, ilde gündeme kalıp, hiçkimsenin tahmin edeyemeceği bir olay olarak konuşulmaya devam ediyor.

KAMERAYI YERLEŞTİREN ARACIN SAHİBİ

Gıyas Güven'in bir süre önce satın aldığı VIP olarak tabir edilen geniş kasalı araçta bu görüntü ve fotoğrafların çekilmiş olması da ortaya çıkmaya başladı.

İlişkiye girdiği aracı kısa bir süre önce satın alan Gıyas Güven'in bu görüntülerinin aracın eski sahibi tarafından araca yerleştirilen gizli kameralarla çekildiği tahmin ediliyor.

Söz konusu görüntülerin, şantaj olarak kullanılıp para talep edilip edilmediği henüz açıklığa kavuşmuş değil. 

Ancak, AK Parti Ağrı Merkez İlçe başkanı hakkında görüntüler olduğunu belirten bir grubun, şantaj yapıp 10 milyon lira para istediği ortaya çıkmıştı.

SAVCI SAYAN'A YAKIN BİR KİŞİ

Görevinden alınan Gıyas Güven'in Savcı Sayan ile yakın olduğu ildekiler tarafından biliniyor.

Birçok ziyarette Gıyas Güven ile Savcı Sayan'ın fotoğrafı paylaşılmış, olayın ortaya çıkmasının ardından söz konusu fotoğraflar yayından kaldırılmıştı. 

Savcı Sayan, Savcı Sayan'ın eşi Gülşah Sayan ile Gıyas Güven ve Gıyas Güven'in eşi Adalet Güven, birbirlerini tanıdığı ve sık aralıklarla görüştükleri belirtildi.

GIYAS GÜVEN'İN EŞİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

Adıyaman'da çıkan orman yangınına müdahale ediliyor Adıyaman'da çıkan orman yangınına müdahale ediliyor

Gıyas Güven'in eşi Adalet Güven, 2018 seçimleri öncesi Ağrı Atatürk İlkokulu'nda görev yaptığı sırada istifa ederek AK Parti'den Ağrı Milletvekili Aday Adayı oldu.

Aday gösterilmeyen Adalet Güven, seçimlerden sonra Ağrı Belediyesi'ne iç denetçi olarak göreve başlatıldı.

Adalet Güven'in "Eşim bir hata yaptı" diyerek, Gıyas Güven'in ortaya çıkan görüntülerinin ardından eşine sahip çıktığı bildirildi.