ERKEN HABER - 1980'li yıllara damga vuran efsane dizi Mavi Ay'ın yıldızı Bruce Willis afaziye yakalanıp oyunculuğu bırakmıştı. Afazi nedir, Willis'in hastalığı ne durumda?

ABD'li oyuncu Bruce Willis (67), Demi Moore (60) ve kızları Tallulah (28), aile yemeğinde bir araya geldi, aile fotoğrafında Tallulah'ın köpeği Pilaf da vardı. Yemekten keyifli anları Tallulah, Instagram hesabından paylaştı.

Steve Vai Türkiye'de konser verecek Steve Vai Türkiye'de konser verecek

bruce.jpg
Tallulah, Demi Moore ve Bruce Willis.

Bruce Willis ve Demi Moore, 1987-2000 yılları arasında evli kalmıştı. Çiftin Rumer, Scout ve Tallulah adlı üç kızı var.
Willis, şimdiki eşi Emma'yla 2009'da nikâh masasına oturdu. Bu evlilikten de 10 yaşındaki Mabel Ray ve 8 yaşındaki Evelyn Penn'i kucaklarına aldılar.

Fotoğraf, Bruce Willis'e afazi hastalığı teşhisi konulmasıyla oyuncunun emekli olduğunu duyurmasından yaklaşık dokuz ay sonra geldi. Bruce Willis'in hastalığının ilerlediği belirtiliyor. Ailesi, özellikle de eski eşi Demi Moore, aktörü yalnız bırakmıyor.

mavi.jpg
Cybill Shepherd ve Bruce Willis'in başrollerinde oynadığı efsane dizi Mavi Ay 1980'li yıllara damga vurmuştu.

Afazi nedir?

Afazi, beynin sol yarı küresinde dilden sorumlu bölümlerin hasar görmesi sebebiyle oluşan bir bozukluktur. Sözlü ve yazılı iletişimi veya her ikisini birden etkiler. İnme veya kafa travması Afazinin genellikle ana sebebidir. Ancak beyin tümörü veya ilerlemiş nörolojik bir hastalık sonucunda da gelişebilir. Afazi aynı zamanda beyin hasarı kaynaklı konuşma bozuklukları ile de kendini gösterir. Afazi okuma, yazma, konuşma, konuşulanı anlama ve dinleme gibi günlük temel iletişim becerilerini olumsuz yönde etkiler. Afazi hastalarının çok büyük bir kısmı kendilerini anlatamaz, anlatılanı anlayamaz, okuyamaz veya yazamazlar.