Adnan Oktar silahlı suç örgütüne yönelik yargılamada hükmün istinaf tarafından usulden bozulmasının ardından 72'si tutuklu 215 sanığın yeniden yargılandığı dava, üçüncü gününde sanık savunmalarıyla devam etti.

ERKEN HABER - İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Marmara Cezaevi karşısındaki salonda görülen duruşmanın üçüncü gününe, Adnan Oktar'ın da aralarında bulunduğu bazı tutuklu sanıklar ile bir kısım tutuksuz sanıklar ve avukatları katıldı.

Duruşmada, müşteki olan kızı Serra Muhammed Valipour'u 10 yaşındayken Adnan Oktar'a götürdüğü ve "çocuğun cinsel istismarı" suçunu işlediği öne sürülen tutuklu sanık Dilek Çelikten'in savunması alındı.

Oktar grubunun bir üyesi olmadığını öne süren Çelikten, İranlı eski eşiyle aralarında velayet davası olduğunu, eski eşinin kendisini rahatsız etmesinden dolayı kızı 9 yaşlarındayken huzur ve güvenlik için İsviçre'ye gittiklerini söyledi.

İsviçre'deki komşularının A9 kanalını izlediğini dile getiren Çelikten, komşularına gittiklerinde kızıyla birlikte bu kanalı izlediklerini ifade etti.
Çelikten, komşuları N.D'nin kanaldaki kadınlarla tanışmak istediğini kendisine söylediğini belirterek, "'Sen Türkiye'den geldin. Onlara nasıl ulaşabilirim?' diye sordu. Ben de 'internetten kanalın numarasını bulabiliriz' dedim. Kızım Serra bunun üzerine 'Facebook açarız, oradan ablaları ekleriz.' dedi. Serra'nın ara ara ve çok kişiyle oradan yazıştığını biliyorum. Kızım daha sonra bana 'Türkiye'ye gidip tanışmak istiyorum.' dedi. Onlara söylemiş. Onlar da 'Ailenle gelebilirsin.' demiş" şeklinde konuştu.

Ziyaret için Türkiye'ye iki kez geldiklerini aktaran Çelikten, ilk geldiklerinde Adnan Oktar'la 5-10 dakika görüştüklerini, Oktar'ın kızına okulunu sorduğunu ve dua ettiğini belirtti.

Çelikten, ikinci gidişlerinde de kanalın stüdyosunda Oktar'la görüştükleri söyledi.

Bu görüşmelerde kızını kimseyle yalnız bırakmadığını savunan Çelikten, "Kızım ısrar ettiği için bir fotoğraf çekildi. Fotoğraf çekilirken, Adnan Bey'in koluna girdik. Cinsel istismar asla olmadı. Hiç tanımadığım, sadece medyadan gördüğüm bir insana kızımı gözümün önünde istismar ettirecek bir karakter asla değilim" ifadesini kullandı.

Bu davayla dosyası birleştirilen tutuksuz sanık Necati Koç, müşteki Aslı Bektaş'a karşı "cinsel saldırı" suçunu işlediği iddiasına yönelik savunma yaptı.

Mersin saldırısıyla ilgili provokatörlük yapan 22 hesap tespit edildi Mersin saldırısıyla ilgili provokatörlük yapan 22 hesap tespit edildi

İddiaların doğruları yansıtmadığını öne süren Koç, böyle bir eylemin olmadığını savundu.

Mahkeme heyeti, duruşmayı yarına erteledi.