ERKEN HABER - ABD'de kaçırılan çift motorlu uçak paniğe yol açtı. Uçağı kaçıran kişi, uzun süredir havada olan uçakla şehrin üzerinde tur atarak, uçağı süpermarkete düşürmekle tehdit ediyor.

Mississippi eyaletinin Tupelo şehrinde hareketli saatler yaşanıyor. Havaalanından çalındığı tahmin edilen Beechcraft King Air 90 tipi iki motorlu uçak, yerleşim yerlerinin üzerinde zigzaglar çiziyor.

Polisin, havaalanı çalışanı olduğu belirtilen kişi ile temasa geçtiği ve korsanın uçağı ülkenin en büyük süpermarket zinciri Walmart’ın Tupelo şubesine çarpmakla tehdit ettiği belirtiliyor.

Walmart ve çevresindeki mağazalar polis tarafından boşaltılırken hava korsanını ikna çabaları sürüyor.

KORSAN GÖZALTINA ALINDI

ABD'de kaçırılan uçak panik yarattı. Uzun süredir havada olan bir kişi kaçırdığı uçağı süpermarkete düşürmekle tehdit ediyor. Tupelo Havaalanı'ndan çalınan uçak güvenli bir şekilde Ashland'e indi. Uçağı kaçıran kişi gözaltına alındı.

Son dakika haberi ABD'de uçak kaçırıldı

ABD'de bir şahıs kaçırdığı uçağı, Missisippi eyaletindeki bir süpermarkete düşürmekle tehdit etti.
ABD'de polis, kimliği belirsiz bir şahıs tarafından kaçırılan uçağın, Mississippi eyaletinde yer alan Tupelo şehrindeki bir markete düşürülmekle tehdit edildiğine yönelik duyuru aldıklarını söyledi.

Tupelo Polis Departmanı yaptığı açıklamada, "3 Eylül saat 05.00 civarında Tupelo Polis Departmanı'na bir uçağın Tupelo üzerinde uçtuğu bildirildi. Uçağın pilotu, E911 ile temas kurdu ve kasıtlı olarak WalMart süpermarketine çarpmakla tehdit etti" denildi.

Yemen'de ateşkesin sona ermesinin ardından çatışmalar şiddetlenerek devam ediyor Yemen'de ateşkesin sona ermesinin ardından çatışmalar şiddetlenerek devam ediyor

HAVAALANI ÇALIŞANI OLDUĞU İDDİA EDİLDİ

Sosyal medyada olaya ilişkin yayınlanan videolarda uçağın bölgedeki evlerin ve iş yerlerinin üzerinde daireler çizerek uçtuğu görüldü. Yerel basında yer alan haberlere göre ise pilotun bir havaalanı çalışanı olduğu iddia edildi.

Tupelo Havaalanı'ndan çalınan uçak güvenli bir şekilde Ashland'e indi.. Uçağı kaçıran kişi gözaltına alındı