Facebook eror verdi, otomatik arkadaşlık isteği gönderiyor Facebook eror verdi, otomatik arkadaşlık isteği gönderiyor

ERKEN HABER - ABD’de 6G teknolojisinin hayata geçirilmesi için çalışmalar başladı. ABD basınına konuşan yetkililer, Beyaz Saray’ın 6G ağları için stratejiler geliştirmek üzere kurumsal liderler, teknoloji sektöründen kritik isimler ve akademik uzmanlarla bir araya geldiğini belirtti.

ABD medyasına konuşan yetkililer, 6G teknolojisi konusunda çalışmalara başlandığını bildirirken, hükümetten bir yetkili, yönetimin "erken müdahale ve dayanıklılığın önemi hakkında 5G'den öğrenilen dersleri almayı" ve bunları "performansı, erişilebilirliği ve güvenliği optimize eden bir 6G ağı geliştirmek için kullanmayı" amaçladığını ekledi.

6G teknolojisi henüz emekleme aşamasındayken ve halk tarafından kullanılmasından yıllarca uzakta olsa da, mevcut 5G ağlarından önemli ölçüde daha hızlı olması ve yüksek hızlı internet erişimini dünya genelinde önemli ölçüde genişletmesi bekleniyor.

ÇİN VE ABD ÇEKİŞMESİ

ABD’li bir güvenlik yetkilisi, "Bu konulara erkenden bakmaya başlamamız zorunlu" derken, başka bir yetkili, Pekin'in teknolojiyi ulusal güvenlik hedeflerini ilerletmek ve telekom endüstrisindeki küresel pazar payını büyütmek için kullandığını söyleyerek Çin'in son yıllarda kendi 5G ağının piyasaya sürülmesindeki teknolojik kazanımlarına dikkat çekti