50 bin kişinin can verdiği binaların 104 müteahhidi tutuklandı 50 bin kişinin can verdiği binaların 104 müteahhidi tutuklandı

ERKEN HABER - Nail Kadırhan'ın haberi - Barolar yaptıkları ortak açıklamada şu ifadelere yer verdiler:

“Kolluk Görevlilerinin, Adli Makamların ve Devletin Dikkatine!!!
Son zamanlarda Diyarbakır Barosu Başkanımız Av. Nahit EREN’in sosyal medya üzerinden ölümle tehdit edilmesi kabul edilemez! Yeni bir Ali GÜNDAY vakası, tekrar edecek bir Tahir ELÇİ acısı yaşamak istemiyoruz!
Anonim hesaplardan yapılan alçakça tehditlerde, başkanımızın çocukları da dahil olmak üzere tüm ailesi ve akrabalarının da fotoğraflarının paylaşılması; işin vehametini yeterince açık bir biçimde ortaya koymaktadır.
Demokrasi iklimi ve hukukun üstünlüğü şemsiyesi altında mücadelenin ancak ve yalnızca fikirle olabileceğini kabul eden, şiddetin her türlüsüne ve masum insanların  alçakça ölümle tehdit edilmesine sonuna kadar karşı çıkan bizler, kolluk güçleri, adli makamlar ve bütün organlarıyla devleti ciddiyete, olayın üzerine hassasiyetle gitmeye ve  failleri derhal bulup cezalandırmaya davet ediyoruz.
Yeni acılar, yeni trajediler yaşanması istenmiyorsa; geç kalınmadan ilgilileri görevlerini yapmaya çağırıyoruz.
Karanlık güçlerin tehditleri karşısında aşağıda imzası bulunan Türkiye Barolar Birliği ve Barolar olarak Diyarbakır Barosu Başkanı Av. Nahit EREN’in yanında olduğumuzu ve tereddütsüz biçimde destek verdiğimizi kamuoyuna duyururuz.”