ERKEN HABER - '80'ler MHP Davası' avukatı Mehmet Saral, suikaste kurban giden Sinan Ateş'in azmettiricisi Doğukan Çep ile ilgili olarak, ''hepimizle dalga geçti'' dedi. Avukat Saral, 'Rahmetli Sinan Ateş'in üzerine mermi yağdırmış, gözdağı diyor' diyerek tepkisini dile getirdi.

Saral, cinayet şüphelisi evinde yakalanan Ülkü Ocakları'nın en uzun süreli başkanı MHP Milletvekili Olcay Kılavuz'a da çatarak, ''Biri Olcay Kılavuz'u durdursun'' dedi. 

Saral, ''Olcay Kılavuz diye bir şahıs var. En uzun süre Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yapmış. Ne kadar Devlet Bahçeli'yi eleştiren şahıs varsa tuzak kurdu darbetti. Tuzak kurdu saldırdı'' diye sert sözler sarf etti.

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin konuşan 80'ler MHP davası avukatı Mehmet Saral cinayete ilişkin açıklamalarda bulundu. Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in 30 Aralık'ta öldürülmesine ilişkin soruşturma sürerken, cinayetin ayrıntıları gün yüzüne çıkmaya başlıyor.

Soruşturma kapsamında 13 kişi tutuklanırken bu tutuklananlar arasında bir MHP'li yönetici, iki özel harekat polisi ve 2013'te öldürülen Hasan Ferit Gedik cinayetinden ceza alan ve Gülsuyu Çetesi bağlantılı Doğukan Çep de bulunuyor.

'80'ler MHP Davası' avukatı Mehmet Saral şunları söyledi:

''DOSYADA HASIM PROBLEMİ VAR''

Bizim gönlümüzden geçen bunun siyasi ayağı ortaya çıksın, azmettireni ortaya çıksın. Ama bugün de Doğukan Çep hepimizle dalga geçti. Yalan söylüyor. Gönül olayı bütün detayıyla anlatsın istiyordu. Bütün detaylarıyla ortaya çıksaydı Türkiye için hayırlı olacaktı. Polisler ilk önce mağdurun yakınlarına sorarlar hasımı kimdi? diye. Problem bu dosyada hasım problemi. Bu olay şahsi bir mesele değil. Olağan şüpheliler kim? O sessizliğe bürünenler. Elimizde delil var mı? Bilmiyoruz.

''SES VEREN YOK''

Kim adı geçen? MHP ve Ülkü Ocakları. Açıklama yapacaklar: Kardeşim bizim adımız geçiyor ama bizim olayla ilgimiz yok biz o kadar şerefsiz insanlar değiliz diyecekti. Bugün 8. gün hiç ses çıkmadı. Ses çıkarın bir şey deyin. İnsanlar size suçlu gözüyle bakıyor.

''BİZ 12 EYLÜL NESLİ ÜLKÜCÜLERİZ''

Ya suçluluğun sessizliği. Ya Devlet Bey ilginç bir adam. Aklım almıyor. Niye sessiz kalınır. Bunun babası... Biz 12 Eylül nesli ülkücüleriz. Musa Bey'i siyasi hasımları vurmuş. Yanındaki ülkücü ölmüş. Çocuğu 15 yaşına gelince Bursa Ülkü Ocakları'na teslim etmiş. Aradan 20-25 yıl geçmiş çocuğunu bir tabutun içinde teslim ettiler. Ben ne zaman tatmin olurum? Beni ikna edecek.

''BU İŞ BURADA BİTMEZ''

Mersin'de konteyner ev çalmışlar Mersin'de konteyner ev çalmışlar

Ya Ömer Çelik'i kekliyorlar. Ya o bizi saf sanıyor. Asla peşini bırakmayacağız. Bu iş burada bitmeyecek. Biz artık mezara yakın ülkücüleriz asla onlara Sinan Ateş'i yedirtmeyeceğiz. Hesabını soracağız asla orada rahat oturamayacaklar. 

"Bu cinayet iktidarda taşları yeniden karacak bir cinayet mi?" sorusuna Mehmet Saral şu yanıtı verdi: Bir kere MHP tabanından MHP yönetimine çok sert itiraz geldi. Bize öyle haberler geliyor ki MHP şu anda en perişan halini yaşıyor. Kendi tabanı kendi yönetimine çok öfkeli. Bunun da sandığa yansıyacağını düşünüyorum. Cumhur İttifakı'na yüzde 1-2 arası zarar verdi. MHP takımı alışkanlıklardan vazgeçmiyor. Çoğu arkadaşım ya 50 yıldır partimi nasıl bırakayım? Şimdi aynı arkadaşlar beni arıyor çok öfkeliler. Ülkü Ocakları Başkanı'nı öldürmek ne demek ya. Ve sen buna sesini çıkarmıyorsun. Ne yapmış sana ya? 12 yıl genel merkezde çalışmış ya. Hele İsmet Büyükataman diye bir şahıs var 10 yıl danışmanlığını yapmış. İnsan bir başsağlığını esirger mi ya. O çocuk 5 kurşun yemiş be.

Bir de bize akıllar veriyorlar. Neymiş bizim bilmediğimiz? Bunun hesabını verecekler. Çıkıp konuşacaklar.

OLCAY KILAVUZ'A ÇATTI

Genel Başkan Yardımcısı tweet atmış "bizim mafyayla ilişkimiz yok" diye. O resimler ne? Mafyayla kol kola geziyorsunuz. Bu olay 20. olay. O Olcay Kılavuz diye bir şahıs var. En uzun süre Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yapmış. Ne kadar Devlet Bahçeli'yi eleştiren şahıs varsa tuzak kurdu darbetti. Tuzak kurdu saldırdı. Saldırdığı insanlar da ömrünün çoğu cezaevinde geçmiş.

''BİRİ OLCAY KILAVUZ'U DURDURSUN''

Bir tek gün bile ifadesi alınmadı. Bunun üstüne bir de milletvekili oldu ödül gibi. Normal bir ülke olsak kesinlikle ifadesine başvururdu. Biri Olcay Kılavuz'u durdursun ya. Olcay Kılavuz bu ülkede milletvekili olarak kaldıkça hiç kimsenin can güvenliği yok bizim camiada. İkide bir İçişleri Bakanı'yla fotoğraf çektiriyor. İki tane polis eskortluk yapıyor gidiyor rahmetli Sinan Ateş'i öldürüyorlar. 35 yıl hapis cezası almış adam polis eşliğinde gelip Ankara'nın göbeğinde suikast yapıyor Allah kahretsin ya. İçişleri Bakanı da orada oturuyor.