ERKEN HABER - Norveç katılamadığı için Dünya Kupası'na gidemeyecek olan ünlü Futbolcu Erling Haaland'a lige verilecek arada oynaması için 7.lig ekibinden 'kiralama' teklifi geldi. İngiltere Premier Lig devi Manchester City'nin yıldız golcüsü Erling Haaland, kırdığı rekorlarla dünya futboluna damgasını vurmuştu. Henüz 22 yaşındaki Norveçli futbolcu, ülkesinin Dünya Kupası'nda yer alamaması nedeniyle liglere verilen arayı boş geçirecek. İngiltere 7. Lig ekiplerinden Ashton United da Haaland'ın bu arayı verimli şekilde değerlendirmesi için oyuncuya kiralama teklifinde bulundu. Bu transfer gelişmesi, sosyal medyada geniş yer buldu.

Pepe Dünya Kupası tarihine geçti Pepe Dünya Kupası tarihine geçti

SOSYAL MEDYA BUNU KONUŞUYOR

Sezon başında Borussia Dortmund'dan İngiltere Premier Lig devi Manchester City'e transfer olan Erling Haaland, burada rekorları alt üst etmişti. Dünyaca ünlü yıldız, ülkesi Norveç'in Katar'da düzenlenecek olan Dünya Kupası'na kalamaması nedeniyle turnuvada yer alamayacak. Bu arayı tatil ile geçirecek olan yıldız golcü için ilginç bir gelişme yaşandı.

HAALAND'I KİRALAMAK İSTİYORLAR

Ashton, Dünya Kupası arası boyunca boşta olacak Haaland'ı 28 günlüğüne kiralamak için Manchester City'e teklifte bulunduklarını açıkladı. Kulüpten yapılan resmi bildirim sonrasında sosyal medyadaki bazı futbolseverler bu teklife inanmadı ve paylaşımı 'ti'ye aldı. Ashton United'ın resmi Twitter hesabı ısrarını sürdürdü ve "Biz ciddiyiz arkadaşlar, cevap bekliyoruz" şeklinde bir tweet attı. Bu açıklama sonrasında ise Ashton United'n web sitesine erişim sağlanamadı. Twitter hesabından da "Web sitemiz çöktü" duyurusu yapıldı.